Начало Новини Трикратният световен шампион Макс Ферстапен с "Ред Бул" ще стартира от първа...

Трикратният световен шампион Макс Ферстапен с "Ред Бул" ще стартира от първа позиция в Гран При на Саудитска Арабия във Формула 1

49

Трикратният световен шампион Макс Ферстапен с „Ред Бул“ спечели квалификацията за място и ще стартира от първа позиция в утрешното Гран При на Саудитска Арабия, втори кръг за сезона във Формула 1. Надпреварата се провежда на осветление на градската писта в Джеда.

Ферстапен направи най-добрата обиколка от 1:27.472 минута и фаворит за победата утре, след като спечели първия старт в Бахрейн преди седмица.

Шарл Льоклер (Монако) с „Ферари“ зае второто място с изоставане от 0.319 секунди, а челната тройка допълни мексиканският пилот на „Ред Бул“ Серхио Перес на 0.335 секунди, който миналата година спечели състезанието.

18-годишният британски пилот Оливър Биърман се класира 11-и за „Ферари“ при дебюта си във Формула 1, само часове след като отборът обяви, че той е заместник на Карлос Сайнс-младши. Испанският пилот беше диагностициран с апендицит и се подложи на операция.

предишна статия"Дойче бан" предлага продължаване на трудовите преговори Стачката на машинистите в Германия засега приключи, а тази на наземния персонал на "Луфтханза" свършва утре сутрин
следваща статияШествие за правата на жените по случай 8 март се състоя в центъра на София