Начало Спорт ПСЖ продължи с победите и без Меси

ПСЖ продължи с победите и без Меси

549

Отборът на ПСЖ продължи с безгрешното си представяне от началото на сезона в Лига 1, след като победи Мец с 2:1 като гост в мач от седмия кръг на първенството, за да увеличи преднината си на върха на седем точки.

Парижани бяха без новата си звезда Лионел Меси, който има лека травма в коляното, а в негово отсъствие в герой за тима се превърна десният бек Ашраф Хакими, който отбеляза двата гола за своите. Хакими даде преднина на ПСЖ още в петата минута, но малко преди почивката защитникът Кики Куяте изравни резултата. Голямата драма дойде в допълнителното време на двубоя, когато последователно бранителят Дилан Брон и треньорът на домакините Фредерик Антонети получиха червени картони, а в 95-та минута Хакими донесе трите точки на ПСЖ.

По този начин тимът на Маурисио Почетино остава с пълен актив след седем изиграни мача и води в класирането със седем точки пред втори Олимпик Марсилия, който е единственият друг тим без загуба от началото на кампанията.