Начало Новини Кристиано Роналдо получи червен картон при загуба на Ал Насър на полуфиналите...

Кристиано Роналдо получи червен картон при загуба на Ал Насър на полуфиналите за Суперкупата на Саудитска Арабия

39

Кристиано Роналдо получи червен картон на полуфиналите за Суперкупата на Саудитска Арабия и предизвика възмущение с реакцията си на решението. Докато неговият отбор Ал Насър губеше с 0:2 от Ал Хилал снощи, Роналдо се сбиване с противник и го бутна на земята, за което беше изгонен в 86-ата минута.

Видеозапис показва как Роналдо свива юмрук, вдига го над главата си и прави половин крачка към съдията, който е с гръб. След това Роналдо го аплодира подигравателно и вдигна палец.

Ал Насър върна един гол в 9-ата минута на добавеното време чрез бившия играч на Байерн Мюнхен Садио Мане, но все пак загуби мача и не успя да се класира за финала за Суперкупата на Саудитска Арабия.

В спор за трофея Ал Хилал ще играе срещу Ал Итихад, който в другия полуфинал спечели с 2:1 срещу Ал Уейда в Абу Даби.

Карим Бензема вкара първия си гол за 2024-а още в първата минута на двубоя преди Абдерразак Хамдала да удвои преднината с попадение в 42-ата.

Хюсеин Ахмед Ал Иса беше точен за Ал Уехда в последните секунди, а Файкал Фаяр пропусна от дузпа в 91-ата минута.