Начало Спорт Григор Димитров отпадна още на старта на турнира в Мадрид

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира в Мадрид

34
Григор Димитров
Снимка: БТА

Григор Димитров бе изключен от турнира в Мадрид на клей с награден фонд 7 877 020 евро, след като загуби от Якуб Меншик със 2:6, 7:6 (4), 3:6 за почти 2 часа и половина игра.

Меншик, който е на 18 години, успя да победи най-добрия българин в първия им сблъсък. Срещата бе коварна за Димитров, като чехът успя да надиграе играч от Топ 10 за втори път.

Първият сет бе равностоен до 2:2, след което Меншик направи пробив и стигна до успех с 6:2. Във втората част Димитров се държеше по-уверено на сервиса си, но срещата стигна до тайбрек, който завърши в полза на чеха с 7:4.

Третият сет бе труден за Григор, който загуби началните геймове. Въпреки рибрейка, който направи, чехът се наложи с резултат 3:6.

Следващият съперник на Меншик ще бъде Феликс Оже-Алиасим, който лесно спечели мача си срещу Адриан Манарино.