Начало Водещи Федерер надигра Надал и спечели титлата в Шанхай

Федерер надигра Надал и спечели титлата в Шанхай

957

Роджър Федерер спечели Мастърс турнира в Шанхай с награден фонд 5.9 милиона долара. Във финала легендарният швейцарец надигра по категоричен начин световния номер 1 Рафаел Надал с 6-4, 6-3 за само час и 12 минути игра. По този начин Маестрото завоюва шеста титла през годината и общо 94-а в кариерата. Освен това Роджър сложи и край на серията на своя съперник, който преди този мач имаше 16 поредни победи.

Двамата не изневериха на очакванията и предложиха страхотно шоу на феновете на тениса. Въпреки това Федерер показа много солидна игра и като цяло доминираше през целия двубой, подобно на предишните им срещи през годината.

Маестрото започна отлично двубоя, пробивайки своя опонент още в първия гейм, а впоследствие затвърди преднината си за 2-0. До края на сета 36-годишният швейцарец бе много убедителен в своите сервис геймове и не изпусна аванса си, спечелвайки с 6-4.

Вторият сет премина под още по-сериозна доминация на световния номер 2, който първо проби за 3-2, а малко по-късно с нов пробив узакони крайната си победа след 6-3.

Така Федер постигна четвърти пореден успех над Надал през 2017 и така намали изоставането си в преките двубои на 15:23 в полза на испанеца.

предишна статияРекорден брой коли се представят на Софийския автосалон (ГАЛЕРИЯ)