Начало Водещи Септември обърна Дунав на ,,Васил Левски“

Септември обърна Дунав на ,,Васил Левски“

1583
септември дунав

Септември постигна обрат срещу Дунав на Националния стадион ,,Васил Левски“ в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Успехът с 2:1 приближи столичани на точка от русенци във временното класиране на шампионата. Двубоят започна по-добре за гостите, които поведоха в 17-та минута, като точен бе Борислав Балджийски. Попадението успокои ,,виолетовите“, които се оттеглиха на почивка с преднина в резултата.

Малко след началото на втората част обаче Септември възстанови паритета след точната интервенция на Стилиян Николов. Тимът на домакините достигна до пълен обрат в резултата в 72-та минута, когато Крис Гади вкара за 2:1. Голът изнерви допълнително играчите на Дунав, които останаха в намален състав, след като Божидар Васев си изкара два бързи жълти картона в края на мача.

Така Септември записа нов добър резултат, след като в миналия кръг успя да спечели точка срещу Левски след великолепния гол със странична ножица на Мирослав Будинов. Дунав пък вече пет поредни мача няма успех в елита, като за последно опита от вкуса на победата при класическото 3:0 над Витоша (Бистрица) на 3 ноември. В последния кръг преди зимната пауза Септември гостуват на Етър (Велико Търново), докато Дунав приемат у дома шампиона Лудогорец

предишна статияКоя е Анегрет Крамп-Каренбауер – наследничката на Ангела Меркел
следваща статияКрасен Станчев: Вместо да раздава бонуси, правителството да пести за идващите милионни глоби (ВИДЕО)