Шампионът на България „Лудогорец“ стартира успешно участието си в Шампионската лига. „Орлите“ победиха „Будучност“ с 3:1 в Подгорица и се класираха за втория предварителен кръг.

Ихинио Марин даде преднина на разградчани в 12-ата минута след грешка в отбраната на домакините, а Мавис Чибота покачи на 2:0 в 25-ата с техничен изстрел от пряк свободен удар.

Футболистите на „Будучност“ намалиха своето изоставане в 31-ата минута, когато след едно центриране Игор Чукович се извиси над всички и с глава прехвърли Ренан. След това „Будучност“ създадоха доста положения пред вратата на Ренан, но не успяха да реализират нито едно от тях. „Лудогорец“ реши окончателно спора в третата минута от допълнителното време на мача – Каули бе точен за крайното 3:1. Този успех изпрати „Лудогорец“ във втория кръг, в който другата седмица „орлите“ ще посрещнат датския „Мидтиланд“.