Начало Новини Клипърс и Лейкърс постигнаха победи, Финикс спря Денвър в Националната баскетболна асоциация

49

Кауай Ленард вкара ключова тройка 15.7 секунди преди края за победата на Лос Анджелис Клипърс над Филаделфия със 108:107 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Клипърс губеше с 15 точки разлика след първото полувреме и с 9 в последната четвърт, но успя да направи обрат и да стигне до успеха.

Пол Джордж завърши с дабъл-дабъл – 22 точки и 10 борби, а Ленард добави 17 точки и 9 борби за тима на Клипърс, който се върна на победния път след две поредни поражения.

Бившият играч на Филаделфия Джеймс Хардън добави 16 точки и 14 асистенции за Клипърс.

Тайръс Макси бе най-резултатен за Сиксърс с 26 точки.

Другият отбор от Лос Анджелис – Лейкърс, също постигна победа след 136:124 при гостуването на Мемфис.

Руи Хачимура се отличи с 32 точки и 10 борби за успеха, а ЛеБрон Джеймс се завърна след контузия с трипъл-дабъл – 23 точки, 14 борби и 12 асистенции при петата поредна победа на Лейкърс.

За Мемфис Дезмънд Бейн отбеляза 26 точки.

Хюстън записа десета поредна победа в НБА след успех срещу Оклахома Сити със 132:126 сле продължение.

Джейлън Грийн бе най-резултатен с 37 точки, а Еймен Томпсън добави 25 за успеха на Рокетс.

Голдън Стейт победи Орландо като гост със 101:93. Звездата на Уориърс Стеф Къри вкара едва 17 точки, а Андрю Уигинс се отличи с 23 точки, 13 от които в последната четвърт за успеха.

Финикс надигра лидера на Запад Денвър със 104:97 като гост и зае 7-мо място в класирането с баланс от 43 победи и 30 поражения.

Кевин Дюрант бе в основата на успеха за Финикс с дабъл-дабъл от 30 точки и 13 борби, докато Девин Букър добави 17 точки.

Този път усилията на Никола Йокич не стигнаха на Денвър. Йокич се отчете с 22 точки, 9 борби и 10 асистенции.

Денвър губи едва за трети път в последните си 18 мача.