Начало Новини Кливланд спечели седмия мач срещу Орландо и продължава в полуфиналните плейофи на...

Кливланд спечели седмия мач срещу Орландо и продължава в полуфиналните плейофи на Източната конференция на НБА

24

Донован Мичъл отбеляза 39 точки, а Кливланд Кавалиърс победи със 106:94 Орландо Медик в седмия мач от серията и продължава на полуфиналните плейофи на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Мичъл, който вкара 17 точки в третата четвърт, записа 15 от 17 опита при наказателните удари и добави 9 борби. Карис ЛеВърт добави 15 точки, а Макс Щрус се отчете с 13 за „кавалерите“, които преодоляха пасив от 18 точки и записаха четвъртата си победа у дома в серията.

Кливланд, който записа първата си победа в плейофни серии от шест години насам, ще гостува на Бостън Селтикс в първия мач от полуфиналите на конференцията във вторник. Селтикс спечелиха две от трите срещи между двата тима през редовния сезон.

Кавалиърс победиха в решителната среща, въпреки че играха без центъра си Джарет Алън, който пропусна трети пореден двубой заради контузия.

Паоло Банкеро беше най-полезен за Орландо с 38 точки и 16 борби, докато игра за първи път в кариерата си в седми мач от плейофите.

Уендъл Картър-младши отбеляза 13 точки, а Джейлън Съгс записа 10 точки и 9 борби за „магьосниците“, които реализираха само 15 точки в третата четвърт.

Домакините намалиха изоставането си от 18 точки до 10 на полувремето, преди Мичъл да избухне със 17 точки в третата четвърт и да даде на Кливланд преднина от 68:66 при оставащи 3:08 минути.

Мичъл и Дариус Гарланд реализираха тройки, за да направят 88:77 при 5:53 минути до края на четвъртата четвърт. Меджик намали пасива си до седем, преди Гарланд да вкара два наказателни удари и кош, за да реши всичко в двубоя.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), среща от плейофите в Източната конференция:

Кливланд – Орландо – 106:94
* Кливланд спечели серията с 4:3 победи.