Начало Спорт Интер обърна Фиорентина на „Артемио Франки“

Интер обърна Фиорентина на „Артемио Франки“

529

Интер постигна четвърти успех от началото на сезона в Серия А, след като обърна Фиорентина с 3:1 в среща от петия междинен кръг на вътрешното първенство. На „Артемио Франки“ във Флоренция Рикардо Сотил изведе домакините напред в 23-та минута след асистенция на Николас Гонзалес.

След почивката обаче шампионите стигнаха до пълен обрат в рамките на три минути след точните интервенции на Матео Дармиан и Един Джеко. Гонзалес си изкара глупави два жълти картона в рамките на 60 секунди и остави „виолетовите“ с човек по-малко на терена, от което гостуващият състав се възползва в 87-та минута, когато името си сред голмайсторите записа и Иван Перишич.

Така, „нерадзурите“ водят в класирането с 13 точки, една повече от втория Наполи, който стартира кампанията с четири последователни победи. Фиорентина е шести след втората си загуба през сезона след тази на старта при визитата на Рома със същия резултат. В следващия кръг Интер приема Аталанта, докато Фиорентина гостува на Удинезе.

В останалите два мача във вторник, Болоня и Дженоа направи равенство 2:2, докато Аталанта надви Сасуоло у дома с 2:1