Начало Спорт Злато за Боряна Калейн и ансамбъла ни по художествена гимнастика на Европейската...

Злато за Боряна Калейн и ансамбъла ни по художествена гимнастика на Европейската купа в Баку

44
Боряна Калейн
Снимка: БТА

Националният отбор на България спечели златен медал на три ленти и две топки, както и бронз на пет обръча във финалите по художествена гимнастика на първата Европейска купа в Баку, съобщи БТА.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева се представиха изключително и спечелиха златото с оценка 33.900 точки.

Сребърното място беше за Италия с 33.700 точки, докато на трета позиция завършиха участничките от Азербайджан с 29.950 точки.

За пет обръча българките получиха оценка 37.750 точки (трудност 21.6, изпълнение 7.750, артистичност 8.400). Така те спечелиха бронз в този финал, след като заемат четвъртото място в общото класиране.

Първо място в този финал заема отборът на Израел с 38.950 точки, докато на второ място е Италия с 38.050 точки.

Боряна Калейн спечели златни медали на топка и лента, както и сребърен медал на обръч, а Стилияна Николова се нареди първа в упражнението с бухалки на финалите на първата Европейска купа в Баку.

Боряна Калейн стана шампионка на топка с оценка от 34.350 точки (трудност 17.900; артистичност 8.300; изпълнение 8.150).

Сребърният медал взе Кристина Драган от Румъния с 34.150 точки, докато трета завърши Даниела Муниц от Израел с 33.850 точки.

На обръч Боряна Калейн спечели сребърен медал с оценка 33.600 точки (17.400; 8.300; 8.000).

Шампионка в това упражнение е София Рафаели от Италия с 35.050 точки, а на трето място завършва Вера Туголукова от Кипър с 33.100 точки.

В последния си финал по бухалки, Стилияна Николова заблестя и спечели златно медал. Тя беше оценена с 34.500 точки (18.000; 8.300; 8.200) и така добави още една титла към своето постижение вчера.

Второ място в това упражнение заема София Рафаели с 34.350 точки, следвана от Вера Туголукова с 33.050 точки.

На лента Боряна Калейн отново бе на високо ниво и спечели златен медал с 32.950 точки (16.400; 8.400; 8.150). Така тя завърши с три медала от възможните три на финалите.

Второ място в това упражнение заема Вера Туголукова с 32.350 точки, а трето – София Рафаели с 32.250 точки.

До момента националният отбор има общо шест отличия (4 златни и 2 сребърни), след като вчера Стилияна Николова стана шампионка при жените, а екипно девойките от България завоюваха сребро.