Начало Новини Два гола на Лаказет изпратиха Лион на финал за Купата на Франция

Два гола на Лаказет изпратиха Лион на финал за Купата на Франция

49

Нападателят Александър Лаказет вкара два гола и Олимпик Лион се класира на финал в турнира за Купата на Франция след победа с 3:0 срещу Валансиен. В решаващия мач петкратните носители на трофея ще срещнат Пари Сен Жермен или Рен.

Мачът в Лион всъщност започна с гол на Валансиен, който обаче бе отменен след намеса на ВАР. Лаказет даде преднина на отбора си малко след почивката, когато бе съборен в наказателното поле от Жофри Куфо и вкара за 1:0 със силен удар под напречната греда.

Бившият нападател на Арсенал се възползва от асистенция на Саид Бенрама в 57-та минута за 16-ия си гол за сезона, а Гифт Орбан оформи крайното 3:0 с попадение четвърт час преди края на редовното време.

Пари Сен Жермен, 14-кратен победител в турнира за Купата на Франция, е домакин на Рен във втория полуфинал днес от 22:10 часа българско време.

предишна статияПовтаря се ситуацията от 2016 г. с мигрантите, за да надуят процентите на „Възраждане“