Начало Спорт Гришо срещна много трудности, но се справи с 22-годишен американец

Гришо срещна много трудности, но се справи с 22-годишен американец

1050

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се размина с огромен срам на „Аустрелиън Оупън“.

Полуфиналистът от миналата година победи много трудно Макензи Макдоналд с 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6. Съперникът на нашето момче е едва 186-и в световната ранглиста и е шампион на САЩ, но за студенти.

22-годишният младок бе максимално амбициран да се докаже срещу световния номер 3, а играта му показа, че в него има голямо бъдеще. Квалификантът в нито един момент не се притесни от своя именит съперник, успя да спечели първия сет, а в четвъртия надделя с шокиращото за Григор 6:0.

Последният решителен сет бе без тайбрек и се игра до преднина от два гейма. Нито един от тенисистите не позволи дори една възможност за съперника си за пробив. При 7:6 Григор най-после успя да стигне до точка за пробив и мачбол. Съперникът му прати топката в мрежата и Димитров печели мача – 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6.

Следващият съперник на Гришо е Андрей Рубльов, който би днес Маркос Багдатис. в четири сета. Заемащият в момента 32-ото място в световната ранглиста 20-годишен руснак е сред най-добрите от младото поколение. Рубльов демонстрира качествата си и днес срещу кипъреца, който беше доста затруднен от таланта.

Мачът им продължи малко над 3 часа. До момента Григор Димитров има само една среща с Рубльов – във втория кръг на US Open 2017, когато руснакът поднесе сензацията, отстранявайки българина след 7:5, 7:6(3), 6:3.

предишна статияКакво има в детска стая за 550 000 долара? Питайте Ким Кардашиян!
следваща статияГригор Димитров: Доволен съм не от начина по-който играх, а от начина, по-който се борих