Начало Спорт Григор Димитров продължава напред на турнира в Индиън Уелс след успех над...

Григор Димитров продължава напред на турнира в Индиън Уелс след успех над французин

34
Григор Димитров
Снимка: БТА

Българският тенисист Григор Димитров спечели с два сета над френския Адриен Манарино с резултат 6:3, 6:3 и се класира за четвъртия кръг на турнира в Индиън Уелс. Димитров проби подаването на противника си три пъти за 81 минути игра.

Григор Димитров, посочен като номер 13 в схемата на турнира, ще играе срещу Даниил Медведев за място на четвъртфинал. Медведев успя да спечели срещата си с 6:4, 5:7, 6:3 срещу Себастиан Корда. Медведев е финалист от предишния турнир от 2021 година.

Днешната победа на Димитров над Манарино беше пета поредна среща, която гарантира му място в следващата фаза. Първият сет продължи 37 минути, като Димитров взе аванс след пробив в третия гейм.

Във втория сет Манарино опита да се върне в играта, но не успя. Димитров затвърди аванса си и спечели мача за час и 21 минути.