Начало Водещи Григор Димитров загуби срещу Новак Джокович във финала на „Мастърс“ в Париж

Григор Димитров загуби срещу Новак Джокович във финала на „Мастърс“ в Париж

127
Григор Димитров и Новак Джокович
Снимка: БТА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби във финала на “Мастърс”-а в Париж срещу Новак Джокович, който е рекордьор по титли от „Големия шлем“.

Двубоят започна с много грешки от двете страни, но без много шансове за пробив. В седмия гейм Димитров направи две грешки и Джокович получи първия брейк. След това сърбинът освободено спечели сета с 6:4. Във втория сет Григор допусна много грешки и Джокович водеше с 4:2, но българинът се измъкна и намали резултата. В края Джокович спечели сета с 6:3 и триумфира в турнира.

Този мач е от голямо значение за Димитров, тъй като само за втори път е във финал на „Мастърс“. Това е един от най-важните мачове в неговата кариера.

Мачът стартира в 16 часа наше време.

Преди финала Димитров записа поредица от победи над силни съперници, включително Медведев и Циципас.

Прочетете още спортни новини тук

предишна статияЗеленски към Радев: Това не е конфликт, а война, г-н президент! Путин иска да ни унищожи. А ние искаме просто да живеем