Начало Водещи Виктория Томова започна с победа в Прага

Виктория Томова започна с победа в Прага

1063
Виктория Томова

Виктория Томова стартира с успех в квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в Прага (Чехия) от сериите „Интернешънъл“ на WTA с награден фонд 250 хиляди долара.

Първата ракета на България се наложи със 7-5, 6-1 над представителката на домакините Каролина Беранкова. 17-годишната Беранкова участва в турнира с „уайлд кард“. Томова изпита затруднения само в първия сет. Вики изпусна преднина от 5:3 за да се стигне до 5-5. Българката стигна до нов брейк за 6:5 и на собствено подаване затвори сета за 48 минути. Във втората част Томова спечели пет поредни гейма от 1-1 до 6-1.

Във втория кръг на квалификациите Виктория Томова ще играе срещу победителката от мача между Елена Габриела Русе от Румъния и осмата поставена Марта Костюк от Украйна.

предишна статияМишел Пфайфър може да има главна роля в продължението на „Господарката на злото“
следваща статияУспехи в работата за една от зодиите днес. Много романтика за друга