Начало Новини Виктория Пилзен отстрани Сервет след дузпи в Лигата на конференциите

Виктория Пилзен отстрани Сервет след дузпи в Лигата на конференциите

34

Виктория Пилзен се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите. Чехите елиминираха Сервет с 3:1 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата отбора завършиха наравно 0:0, колкото беше и резултатът в първата среща.

При 11-метровите удари швейцарците, които в миналия кръг победиха българския шампион Лудогорец, бяха точни само един път, докато Виктория реализира трите си опита за гол от бялата точка. Павел Шулц отбеляза решителната дузпа в полза на чешкия тим.

Отборът от Пилзен за първи път достигна до четвъртфинал в евротурнирите.

Фиорентина направи равенство 1:1 у дома срещу Макаби Тел Авив, след като спечели в първата среща с 4:3. Антонин Барак даде аванс за италианците в 59-ата минута с гол с глава, но Анан Калаили изравни две минути преди изтичане на редовното време.

Фенербахче загуби с 0:1 пред собствена публика срещу Юнион Сен Жилоаз. Турският гранд беше победил с 3:0 в първата среща с белгийците.

Осминафинални мачове-реванш в турнира по футбол Лига на конференциите:

Виктория Пилзен (Чехия) - Сервет (Швейцария)        3:1 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията (0:0 в първия двубой)
ПАОК Солун (Гърция) - Динамо Загреб (Хърватия)      5:1 (0:2)
Фенербахче (Турция) - Юнион Сен Жилоаз (Белгия)     0:1 (3:0)
Фиорентина (Италия) - Макаби Тел Авив (Израел)      1:1 (4:3)