Начало Спорт Барселона победи с 3:0 Жирона

Барселона победи с 3:0 Жирона

1037

„Барселона“ продължи победната си серия в испанското първенство по футбол и вече оглавява еднолично класирането с пълен актив от 18 точки след шест кръга.

Каталунците се наложиха с 3:0 над „Жирона“ и вече водят със седем точки пред големия съперник „Реал“ (Мадрид), който надви „Алавес“ с 2:1.

„Барселона“ излезе напред на стадион „Монтиливи“ в 17-та минута, когато защитникът Адай Бенитес отклони шут на Жорди Алба в собствената си врата. Само три минути след началото на второто полувреме пък Луис Суарес и Алейш Видал предизвикаха втори автогол от страна на домакините, след като уругваецът пропусна между краката си пас на десния бек и топката изненада вратаря Горка Ираисос за 2:0. Суарес пък оформи крайния резултат в 69-та минута, когато се възползва от прехвърлящ пас на Серхи Роберто и преодоля без проблеми Ираисос.

За „Жирона“ е малка победа това, че удържа без гол Лионел Меси, който беше вкарал общо девет пъти в първите пет кръга. „Меси свърши много работа за отбора. Харесах духа, който показахме. Всички работим целенасочено и сме подготвени добре психически“, каза треньорът на каталунците Ернесто Валверде.

„Жирона“, който е дебютант в „Ла Лига“, се намира на 15-о място при само една победа от шест мача.

предишна статияМартин Скорсезе ще преподава кинематография онлайн
следваща статияРадев: Българите в чужбина трябва да рекламират родината си пред инвеститорите