Начало България Туристите да не навлизат в подветрените склонове на планините, съветват от Планинската...

Туристите да не навлизат в подветрените склонове на планините, съветват от Планинската спасителна служба

34
Туристите да не навлизат в подветрените склонове на планините, съветват от Планинската спасителна служба

В планинските региони вятърът е със средна сила, а температурата варира между минус 8 и минус 2 градуса, информират от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст.

Поради снеговалежите в четвъртък и петък, в много планини е натрупан снежен слой, който вече е в процес на пренос от вятъра. Затова е добре да се избягват подветрените склонове, тъй като съществува повишен риск от инциденти и лавини, предупреждават от ПСС.

По пътеките има натрупан сняг, а туристите трябва да бъдат наясно, че в по-високите части на планината зимата е в пълно разгаряне, съобщават спасителите.

На зимните курорти съоръженията работят частично.

От ПСС добавят, че през изминалите 24 часа не са регистрирани инциденти с туристи.