Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че ще проведе разговор с руския президент Владимир Путин в понеделник, според източници на Ройтерс.
„Важните теми на разговора ще бъдат спирането на „кървавите конфликти“, при които всеки месец загиват над 5000 руски и украински войници, както и въпроси, свързани с търговските отношения“, написа Тръмп в публикация на социалната мрежа „Трут соушъл“.
След тази среща той планува да проведе разговори с украинския президент Володимир Зеленски и с различни представителите от НАТО.
„Надявам се този ден да е успешен и да се постигне споразумение за примирие, така че тази жестока война – която никога не е трябвало да се започне – да приключи. Бог да ни благослови всички!“, добави президентът на САЩ.