Начало Новини Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин бе опериран, не се знае още...

Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин бе опериран, не се знае още колко време ще отсъства

34
Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин бе опериран, не се знае още колко време ще отсъства

Световния шампион в MotoGP Хорхе Мартин, който ще пропусне първото състезание за сезона през уикенда в Тайланд, претърпя операция на лявата ръка, съобщиха от тима му Априля във вторник, без да уточняват продължителността на възстановяването му.

„Интервенцията премина с успех, с имплантация на два винта на мястото на фрактурата, за да се стабилизира ръката и да се улесни процеса на оздравяване“, обявиха от италианския отбор.

27-годишният Мартин претърпя сложна фрактура на няколко кости на ръката, както и на петата по време на тренировка в Испания в понеделник.

„Прогноза ще бъде направена в следващите дни“, съобщиха още от Априля, които не дадоха повече подробности.

Това падане бе поредният удар за испанеца, който премина в Априля този сезон, след като през миналия ноември спечели първата си световна титла с Дукати. Мартин вече направи тежко падане в началото на тестовете в началото на февруари, като тогава трябваше да се откаже от повечето тренировки заради контузия на дясната ръка, която също наложи операция.

За да го смени в първото състезание, отборът се обърна към тестовия си пилот Лоренцо Савадори, който ще участва в Тайланд. Вторият кръг от сезона е две седмици по-късно – уикенда на 16 март, в Аржентина.