„Реми Коантро“ (Remy Cointreau) трябва да се диверсифицира допълнително, тъй като зависимостта му от продажбите на коняк в САЩ и Китай го нарежда сред най-засегнатите от тенденцията на глобален спад при консумацията на спиртни напитки с висок градус, предаде Ройтерс.
Производителят на коняка „Реми Мартен“ (Remy Martin) вече даде сигнали, че иска да увеличи продажбите си на други пазари и да инвестира в различни напитки в портфолиото си, включително ликьора „Коантро“ и джина „Ботанист“ (Botanist).
Около 70 на сто от продажбите на компанията са от коняк, като по-голямата част от тях са на пазарите в САЩ и Китай. Резултатите на компанията се понижиха от намаляването на запасите в САЩ, докато възстановяването на Китай от пандемията също е по-бавно от очакваното.
Трима инвеститори в „Реми“ заявиха пред Ройтерс, че за компанията става все по-важно да диверсифицира бизнеса си и да се отдалечи от коняка, за да смекчи удара от колебанията на основните пазари.
Акциите на „Реми“ достигнаха най-ниското си равнище от 2016 г. в днешната търговия, след като продажбите за първото тримесечие са под очакванията.
Всички производители на спиртни напитки регистрират рязък спад в растежа след постпандемичния бум. Конкурентите на „Реми“ като „Перно Рикар“ (Pernod Ricard) и „Диаджео“ (Diageo) обаче имат доста по-балансирано портфолио от различни продукти и пазари, посочва Ройтерс.