Треньорът на Наполи, Антонио Конте, е убеден, че неговите играчи се даде всичко от себе си, продължавайки да се борят за втората си титла в Серия А за последните три години.
Скот Мактоминей се отличи с гол с глава през второто полувреме и донесе на отбора победа от 1:0 срещу Монца, който се бори срещу изпадане, като Наполи временно изравни резултата с Интер Милано, преди гостуването си в Болоня в неделя.
„Преследваме нещо неочаквано. От началото на сезона, мислите ли, че Наполи ще се бие за първото място с Интер? Наистина надхвърляме всички очаквания,“ сподели той на пресконференцията.
Шампионите от 2023 година записаха първата си победа като гости от януари насам, след като надвиха Аталанта с 3:2 в Бергамо.
„Отдолу нарочно трудни срещи. Днес успяхме и съм доволен, че отборът продължава да се бори, което показва нашата зрялост. Ние трябва да вярваме и да се надяваме на малко късмет. За съжаление, късметът не е бил на наша страна от януари,“ допълни Конте.
„Вярваме, играчите показват великолепния си дух в тези трудни моменти. В кризисни моменти изграждаме важни основи. С подкрепата на феновете, които споделят нашите мечти, сме вдъхновени. Но това носи и големи отговорности,“ добави той.
С пет мача останали до края на сезона, Наполи ще се изправи срещу отбори, класирани на 10-то място или по-ниско. Следващата им среща у дома е срещу Торино на 27 април.