Начало Култура Младежкият център в Габрово организира вечер на поезията и музиката за млади...

Младежкият център в Габрово организира вечер на поезията и музиката за млади автори и изпълнители

24
Младежкият център в Габрово организира вечер на поезията и музиката за млади автори и изпълнители

На 19 март в Младежкия център в Габрово ще се проведе вечер, посветена на поезията и музиката, по повод Световния ден на поезията. Донка Христова, младежки работник в центъра, потвърди информацията пред БТА.

Очаква се събитието да събере млади поети, които ще представят свои творби, а млади музиканти ще изпълнят песни, вдъхновили ги или написани от тях самите.

Организацията на инициативата е осъществена от Младежкия център и клуба на любителите на книги „Книжни червеи“. В нея могат да вземат участие млади автори и изпълнители на възраст между 14 и 30 години, които ще имат възможността да покажат своите творения пред публика.

За поетите, които не се чувстват уверени да рецитират стиховете си, друг младеж, който проявява интерес към сценичните изкуства, може да се присъедини в ролята на рецитатор и да ги представи.

Събитието започва в 18:00 часа в Голямата зала на Младежкия център в Габрово. Всеки, който иска да представи произведения, може да се запише на имейл [email protected], на телефон 088 790 7075, или чрез онлайн форма.

Според организаторите, представлените стихотворения ще бъдат събрани в дипляна след събитието, която ще бъде разпространена в училища и младежки пространства в града, с цел популяризиране на творчеството на младите габровски поети.

Събитието е отворено за всички млади хора, желаещи да представят произведения или просто да присъстват сред публиката.

Световният ден на поезията се отбелязва на 21 март по инициатива на ЮНЕСКО, с цел насърчаване на четенето, писането и преподаването на поезия, както и предоставяне на подкрепа на младите творци и насърчаване на културното многообразие. През миналите години Младежкият център в Габрово е организирал множество литературни и творчески инициативи, свързани с поезията, четенето и развитието на творческите умения.