Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, в сътрудничество с областния управител на Пловдив проф. Христина Янчева, ще проведат утре, 14 ноември, среща с медиаторите от училищата в Пловдив. Основната задача е да се анализират предизвикателствата, с които те се сблъскват в рамките на Механизма за ангажиране и задържане на учениците в образованието, както и да се засили сътрудничеството между различните институции. На срещата ще присъства и началникът на Регионалното управление на образованието (РУО) в Пловдив Иванка Киркова, съобщава пресцентърът на Министерството на образованието и науката (МОН).
След края на обсъждането, в 11:15 ч. в сградата на Областната администрация в Пловдив, министър Вълчев ще направи прессъобщение за резултатите от дискусията.
По-късно, в 12:00 ч., министър Красимир Вълчев ще открие новия STEM център в Основното училище „Георги С. Раковски“ в село Болярци. Предвидена е среща с директори и преподаватели от образователни институции в общините Садово и Първомай.
Също така, министър Красимир Вълчев ще участва в тържеството по случай откритие на напълно реновираното ученическо общежитие към Езиковата гимназия „Иван Вазов“ в Пловдив. Събитието е насрочено за 16:00 ч.




