Според информацията от „Топлофикация София“, поради увеличаването на температурите и постоянната тенденция за високи среднодневни стойности, отоплението ще бъде спряно поетапно от днес нататък. Фирмата е готова да възстанови отоплението в сгради с обществена собственост, ако собствениците изразят желание за такова с писмено заявление и решение от Общото събрание на собствениците на етажната собственост.
Всички дружества за дялово разпределение вече са уведомени и готови да започнат новата отчетна кампания за отоплителния сезон 2024-2025 година. Потребителите ще бъдат известени за графиките на отчетите от техните топлинни счетоводители.
Отчетите на измервателните уреди за клиентите, обслужвани от „Топлофикация София“ ЕАД, като топлинни счетоводители, ще започнат на 7 май и графикът за отчитане на отчетите за всяка сграда ще бъде публикуван след 25 април.
Компанията напомня на клиентите си, че трябва да осигурят достъп до всички жилища през отчетния период и да предоставят информация за всички отоплителни уреди и водомери за топла вода, за да могат топлинните счетоводители да изготвят точни и своевременни изравнителни сметки.
Парното в София бе включено на 21 октомври.