Начало Водещи За пореден път се уби парламентарно време, за което българите плащат

За пореден път се уби парламентарно време, за което българите плащат

29
часовник

Едно от положителните неща, след промените в Конституцията, е това, че теоретично парламентът продължава да работи. Но на практика той всъщност не работи. За пореден път българските народни представители губят и нашето и тяхното време с поредни безсмислени изслушвания и треторазрядни въпроси.

Днес например, депутатите изслушват служебния премиер Димитър Главчев относно делото по вписване на Българската православна старостилна църква и ръководителите на службите за сигурност във връзка с процесите в Близкия Изток. И двете теми нито са спешни, нито са сред основните интереси на гражданите. Има къде по съществени и належащи проблеми свързани с бюджета за следващата година, влизането в еврозоната, съдебната реформа, парламентарните комисии, законите около Плана за възстановяване и устойчивост и т.н.

Поради някаква никому неизвестна причина, народните представители не желаят да представляват народа и системно отказват да работят. Тази тенденция се наблюдава в последните няколко парламента. Като че ли повечето от тях правят всичко възможно да саботират развитието на България, и за тази цел се губи максимално парламентарно време, което пък е загубено време и за българския гражданин и данъкоплатец. Поради нечий политически егоизъм парламентът не върши основната си функция – законодателната, което би било в далеч по-голяма полза за избирателите, а се занимава с безсмислени словесни фойерверки, глупави въпроси и изслушвания. Да не споменаваме, че отне цял месец да се избере председател на парламента, по време на който бяхме свидетели на многобройни еднакви гласувания, а депутатите излизаха от почивка, в почивка в почивка, понеже се изморяваха от двучасовия си работен ден.

И докато народното събрание имитира дейност (да не забравяме, че в средата на политическа криза, без приет бюджет и без изгледи за редовно правителство с първия мандат, депутатите излязоха в двуседмична ваканция), се генерират скандали и да се правят инсинуации, вместо да се приемат закони.

Още актуални коментари – четете тук