Начало Спорт Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното...

Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното първенство по лека атлетика в Токио

34
Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното първенство по лека атлетика в Токио

Габриела Петрова не успя да се класира за финалния етап в дисциплината троен скок на Световното първенство по лека атлетика, което се проведе в Токио.

Вицешампионката от европейското първенство в зала през 2015 г. в Прага завърши на 14-о място в квалификациите с резултат от 13.86 метра, който е равен на този на 13-ия класиран Довиле Килти от Литва.

Само четири състезателки пресякоха квалификационния праг от 14.35 метра, като най-добър резултат показа световната шампионка в зала от Нанцзин 2025, Леянис Перес Ернандес (Куба), с 14.66 метра. Олимпийската шампионка и световна рекордьорка Юлимар Рохас (Венецуела) завърши втора с резултат 14.49 метра.

Последната, която се класира за финала с 12-ия резултат, беше туркинята Тогба Данъшмаз с 14.00 метра.

Петрова беше последната българска атлетка, която се яви на шампионата в японската столица. Преди нея европейският шампион в зала от Апелдоорн 2025 Божидар Саръбоюков успя да се класира за финала на скок дължина при мъжете, докато Пламена Миткова (скок дължина) и Тихомир Иванов (скок височина) не успяха да преодолеят квалификациите.