Начало Новини Българският тим по баскетбол за юноши до 18 години надви Словакия за...

Българският тим по баскетбол за юноши до 18 години надви Словакия за втора поредна победа на Европейското първенство

34
България загуби от Черна гора на старта на Европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години

Националният тим на България победи Словакия със 106:70 (28:13, 24:18, 27:19, 27:20) в третия си мач от група „А“ на Европейското първенство за юноши до 18 години в Дивизия B, което се провежда в Скопие, Република Северна Македония.

Българите постигнаха втори пореден успех и заемат второто място във временното класиране с актив 2-1. Начело са словаците, които обаче са с мач повече и актив 2-2. Само първите два отбора от всяка група ще продължат битката за разпределението на медалите, а останалите ще играят за местата извън топ 8.

Утре (31 юли) България ще се изправи срещу Нидерландия в последния си двубой от първата фаза.

Националите имаха превъзходство почти през целия мач срещу Словакия и на почивката вече водеха с 52:31. Последва още по-силно второ полувреме за българите, а преди заключителните 10 минути резултатът бе 79:50. Най-голямата разлика достигна 39 точки. Баскетболистите, водени от селекционера Стойо Чолаков, отбеляза 11 тройки срещу едва 3 за противника, а и направиха по-малко грешки – 13 срещу 29.

Шестима състезатели от състава на България реализираха 10 и повече точки за победата. Александър Гавалюгов отбеляза 16 точки, 2 борби и 4 асистенции, а по 15 точки вкараха Иван Димитров и Теодор Трифонов.