Начало Спорт Арина Сабаленка спечели титлата на Откритото първенство на САЩ при жените

Арина Сабаленка спечели титлата на Откритото първенство на САЩ при жените

44
Арина Сабаленка
Снимка: БТА

Арина Сабаленка триумфира на Откритото първенство на САЩ по тенис, побеждавайки Джесика Пегула с резултат 7:5, 7:5 в трибуните на „Артур Аш“.

След загуба миналата година във финала, беларуската тенисистка се завърна по-силна и с печеливши удари надигра конкурентката си за първи път в Големия шлем.

Пегула започна с пробив и водеше с 2:1, но Сабаленка отново се изправи и завоюва 3 поредни гейма, водейки с 5:2.

Въпреки опитите на Пегула да се върне, Сабаленка изравни за 5:5 и се наложи с резултат 7:5 в първия сет.

Вторият сет започна с 3:0 за Сабаленка, като Пегула успя да се сдобие с 3 поредни гейма, обаче настъпи завършителната фаза на мача.

Беларуската тенисистка поведе с 5:3, но Пегула обърна резултата и сервираше за спечелване на сета.

Сабаленка показа стабилност и с още един пробив завърши успешно мача с два сета на своя полза.

След мача, Сабаленка сподели радостта си за трофея и първото си победа на турнира.

Тази година тя реализира 6 аса, 40 печеливши удара и се опита 15 пъти за пробив.