Начало Спорт Англия постигна драматичен успех над Нидерландия и е на финал на Евро...

Англия постигна драматичен успех над Нидерландия и е на финал на Евро 2024

69
Англия
Снимка: БТА

Отборът на Англия обръща мача срещу Нидерландия и спечели с 2:1, за като се класира за финала на Европейското първенство по футбол.

Следващият стъпка за футболистите на Гарет Саутгейт е сблъсък с Испания в Берлин в неделя. „Ла Фурия“ също успя да победи с 2:1 в другата полуфинална среща, съобщи БТА.

Англичаните започнаха мача с по-слабо начален удар след гол на Шави Симонс в 7-ата минута, но успяха да обръщат резултата с точни попадения на Хари Кейн от дузпа и на Оли Уоткинс.

Нидерландия поведе с 1:0 в началото чрез гол на Шави Симонс, който изнесе топката след сляпо засичане на Деклан Райс и изстреля мощно отвън на наказателното поле над живота на Джордан Пикфорд.

Англия отговори бързо, като нападна през Фил Фоудън и Букайо Сака, но без резултат. В 18-ата минута Хари Кейн изведе точна дузпа след опасност в наказателното поле, което доведе до 1:1 срещу вратаря Барт Фербрюген.

В 23-ата минута Англия бе близо до втори гол, но Фил Фоудън беше блокиран от Дъмфрис в голлината.

След ъглов удар за Нидерландия в 30-ата минута, Шави Симонс натисна с глава, но не успя да завърши точно към гредата.

Само две минути по-късно, Англия нанесе удар към греда чрез Фоудън с диагонален удар, който не намери вратата.

Преди края на първото полувреме лидерът на Нидерландия, Мемфис Депай, беше заменен от Джоуи Феерман.

На почивката и двата треньора направиха по една смяна. Люк Шоу замени Кийрън Трипиър, а Ваут Вегхорст замени Донийл Мален.

Nидерландия доминираше в началото на второто полувреме, но без промяна в резултата. Футболистите на Роналд Куман предпочетоха центрира бързо, което не затрудни Пикфорд.

В 65-ата минута Върджил ван Дайк измъкна главата след корнер, но ударът му беше спрян от вратаря.

Следваха опити от Дъмфрис и Вегхорст, но без успешен резултат.

В 75-ата минута Коди Гакпо имаше възможност да избяга сам срещу вратаря, но бе спрян от Кайл Уокър.

В 79-ата минута, Букайо Сака вкара топката в мрежата, но попадението бе анулирано поради засада.

В първата минута на добавеното време, Оли Уоткинс вкара диагонален удар в малкия ъгъл и донесе радост за Англия с резултат 2:1.

С този успех, Англия ще играе за титлата на финала след загуба в последния финал преди три години от Италия след дузпи.