Начало Водещи Депутатите разглеждат на второ гласуване четене промени в Закона за енергията от...

Депутатите разглеждат на второ гласуване четене промени в Закона за енергията от възобновяеми източници

49
народно събрание
Снимка: БТА

Парламентът включи в програмата си разглеждането на първо четене на три законопроекта за промени в Закона за енергетиката. Точката бе включена като четвърта в дневния ред за днес със 125 гласа „за“, 47 „против“ и без въздържали се.

Народното събрание одобри програмата си за работа, според която първа точка е гласуването на проект на решение за условията и реда за провеждане на нова процедура за избор на председател, заместник-председател, секретар и членове на Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към „Държавна сигурност“ и разузнавателните служби на Българската народна армия. В дневния ред е второто гласуване на проектопромени в Закона за енергията от възобновяеми източници, както и в Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения.

Пленарната зала отхвърли две предложения, направени от „Продължаваме промяната – Демократична България“ за програмата. Едното беше в дневния ред да се включи изслушване на министър-председателя, министъра на отбрана , министъра на икономиката и индустрията, председателя на ДАНС относно отказа за включване в стратегическия списък и създаването на необясними бюрократични препятствия от местна и централна власт по включването на обект за производство на взривни материали и барут в гр. Смядово.

Като недопустимо определи Киселова предложението на ПП-ДБ парламентът да обсъди проект на решение, с което да задължи министъра на вътрешните работи да предостави на Народното събрание класифицирана информация за контрабанден канал за цигари град Пловдив. Киселова посочи, че искането ще е допустимо след изтичане на сроковете на 2 май. Пленарната зала отказа да разгледа и проект на решение за мораториум за изграждане на фотоволтаични паркове и вятърни електроцентрали върху земеделски земи, внесен от депутати от „Възраждане“.

Още новини от деня – четете тук