Начало Новини Състезанието за мотоциклети и ATV в Добрич завърши

Състезанието за мотоциклети и ATV в Добрич завърши

39

В Добрич приключи третият кръг на националния шампионат за мотоциклети и четириколки (ATV), което се проведе на новоизградена писта за мотокрос с дължина от 1400 метра. Състезанието бе открито официално днес от кмета на Добрич Йордан Йорданов. Награди получиха 31 състезатели, разделени в 10 класа на мотоциклетното и ATV състезание.

В категория MX1 са отличени Веселин Маринов с 47 точки, Динко Коянков с 42 точки, и Матю Недев с 38 точки. В клас MX2 наградите отиват при Пенко Пенев – 47 т., Иван Тодоров – 45 т.  и Атанас Леков – 42 т. В група А на категорията ATV MINI JUNIOR първи е Филип Кашов – 75 т., а след него се нареждат Владимир Захаринов – 66 т. и Александър Попов – 60 т. В група Б на същата категория победител е Владиян Цветков – 69 т., следват Антони Арнаудов – 68 т. и Иван Линков – 62 т.

В клас MX ATV PRO първи се класира Мартин Милев – 50 т., след него се подреждат Николай Тодоров – 42 т., Павел Кашов – 42 т. и Мерт Фикрет – 36 т. Клас MX65 е със следното класиране Кристиан Бончев – 47 т., Мерт Ресат – 45 т. и Лъчезар Димитров – 42 т.

В категория X CROSS EXPERT състезателите са подредени както следва Стойко Калудов – 38 т., Жоро Желязков – 35 т., Живко Желязков – 34 т., а в следващата категория X CROSS HOBBY класирането води Иван Милев – 35 т., следват Ивелин Калашников – 34 т. и Васил Славов – 33 т.

В клас MX85 победител е Борис Митов – 50 т., след него се нареждат Атанас Георгиев – 44 т. и Пламен Петров – 40 т. В последния клас от състезанието MX на първо място е Калчо Димов – 50 т., а след него са Николай Петров – 44 т. и Виктор Кръстев – 40 т.

Състезанието се провежда за първи път след 35-годишно прекъсване. “Това събитие не се е провеждало повече от 35 години, а града ни по принцип е с такава традиция всяка година да има някакъв шампионат. Няколко ентусиасти се събрахме и решихме да направим това съоръжение”, каза за БТА един организаторите на събитието Тихомир Иванов.

По негови думи над 100 състезатели се състезават в класовете по АТВ и мотоциклети, а най-малкият участник е само шест години.

“Повече от 3 месеца ни отне да направим това съоръжение. Надяваме се да я пазят, да я поддържат, да не си изхвърлят боклуците, защото мястото беше едно нерегламентирано сметище. Положихме доста труд, за да го изчистим”, обясни Иванов.