Начало Спорт Триумф за България: Злато за Ружди Ружди от Параолимпийските игри в Париж

Триумф за България: Злато за Ружди Ружди от Параолимпийските игри в Париж

89
Ружди Ружди
Снимка: БТА

Ружди Ружди спечели първото място в тласкането на гюле (категория F55) на Параолимпийските игри в Париж. Българинът удължи короната си от Рио де Жанейро през 2016 година, а също така има златен медал от Токио 2020, съобщи БТА.

Нашите атлет направи изумително представяне и спечели първото място с голямо предимство пред състезателите. Неговият най-добър трети опит беше 12,40 метра, което беше най-доброто постижение, докато нито един друг атлет не надви 12,00 метра.

Второто място днес бе за Небойша Джурич от Сърбия с 11,98 метра, а третият и бронзовият медал бяха спечелени от Лех Столтман от Полша с 11,90 метра. Шампионът от Токио Уолъс Сантос (Бразилия) този път завърши пети с 11,68 метра.

Ружди започна с 12,36 метра, последващо с тласкане на 11,96 метра. Четвъртият опит на атлета беше с 12,34 метра, а завърши с последните два опита на 12,02 метра и 12,27 метра.

Българското участие в Параолимпийските игри в Париж продължава утре с участието на още двама атлети. Стела Енева (F57) участва в хвърлянето на диск, а Християн Стоянов ще се състезава в бягането на 1500 метра.