Начало Спорт Испания ликува! За 4 път е европейски шампион по футбол

Испания ликува! За 4 път е европейски шампион по футбол

94
Испания шампион
Снимка: БТА

Испания триумфира на Евро 2024 след невероятен финал!

Главният отбор на Испания спечели трофея от Евро 2024 след като победи с 2:1 в епичен финал срещу Англия на „Олимпиащадион“.

Мачът започна с доминиране на Испания и голямо притежание на топката. Селекцията на Луис де ла Фуенте настояваше с множество атаки да пробие отбраната на Англия, но до почивката не успяха да намерят път до гола.

Във втората част веднага след началото, Испания успя да вкара първия си гол. Ламин Ямал подаде на Нико Уилямс, който с лекота преодоля вратаря на Англия, изпращайки испанските фенове в еуфория.

Англия обаче успя да изравни в резултата, след като Коул Палмър реализира гол в резултата. Въпреки това, Испания отново взе преднина, когато Микел Оярсабал вкара втори гол за отбора.

С голям принос за успеха имаше вратарят на Англия, Джордан Пикфорд, който направи редица важни отбранителни избивания. Въпреки упоритото си усилие, Англия не успя да обърне мача в своя полза.

Така, Испания се окичи с трофея на Евро 2024, добавяйки още един голям успех към своя репертоар.