Начало Спорт Успех за Григор Димитров! Стигна до четвърти кръг на „Уимбълдън“

Успех за Григор Димитров! Стигна до четвърти кръг на „Уимбълдън“

59
Григор Димитров
Снимката е илюстративна
Снимка: БТА

Григор Димитров успя да стигне до четвъртия кръг на „Уимбълдън“ за втора поредна година. Най-добрият български тенисист победи французина Гаел Монфис с резултат 6:3, 6:4, 6:3 в кратък мач, продължил само час и 47 минути.

Поставеният на 10-то място Димитров не срещна затруднения срещу Монфис, въпреки 16-те аса на опонента и записа втората си победа срещу него от общо шест мача.

Българинът не загуби нито един път подаването си и направи по един пробив в първите два сета. В последния сет Димитров осъществи още два пробива и сложи край на участието на Монфис в турнира.

Следващият мач на Григор Димитров ще бъде с победителя от сблъсъка между номер 5 в схемата Даниил Медведев от Русия и германеца Ян-Ленард Щруф. Срещата бе прекъсната поради дъжд, а Медведев води с един сет напред, съобщи БТА.