В последните 24 часа са загасени 47 пожара в страната, при което един човек е пострадал. Тази информация бе оповестена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на техния официален сайт.
47-годишен мъж е пострадал при инцидент на втория етаж на ресторант в курорта Боровец. Сигналът за пожара е получен в 12:25 часа на 6 февруари. Пострадалият има леки изгаряния по краката. Почти целият втори етаж на сградата е опустошен, но три съседни сгради са спасени от огъня.
Пожарникарите от Перник реагираха на сигнал за пожар в локомотив (електровоз) на гара „Разпределителна“. Няма информация за пострадали хора. Въпреки това, значителна част от машинното отделение на локомотива е сериозно повредена.
На територията на страната пожарникарите са收到 92 сигнала за инциденти. Четиринадесет от пожарите са причинили материални щети, от които шест са в жилищни сгради, а пет в транспортни средства и други обекти. 33 пожара не са довели до никакви материални загуби. Проведени са 41 спасителни операции и действия, включително помощ при катастрофи, аварии и отводнявания. Четири от повикванията са били неоснователни.




