Френският президент Еманюел Макрон днес се срещна с палестинския лидер Махмуд Абас в Елисейския дворец, съобщава Франс прес.
„Предложенията на Израел за частично или напълно анексиране на Западния бряг са недопустими. Ще реагираме решително заедно с нашите европейски партньори, ако тези намерения бъдат реализирани“, отбеляза Макрон след срещата.
„Увеличаващото се насилие от страна на израелските заселници и ускореното разширяване на селищата достигат критични нива, които застрашават мира в Западния бряг и нарушават международните норми“, добави френският лидер.
По време на срещата Абас потвърди решителността си за реформи в Палестинската автономия, включително бързото организиране на избори.
„Отново потвърдихме нашия ангажимент към вас относно реформите, включително провеждането на президентски и парламентарни избори“, заяви Махмуд Абас.
Провеждането на избори е свързано с втората стъпка от споразумението за прекратяване на огъня в Газа, което включва разоръжаването на ислямистката група „Хамас“.
Абас и Макрон обявиха също създаването на обща комисия за разработване на конституцията на палестинската държава.




