Двама затворници успяха да избягат от затвора в Ловеч, като един от тях вече е задържан. Това е потвърдено от местната областна дирекция на МВР пред БТА.
Информацията за случилото се е постъпила около 18:00 часа. Двамата мъже, на 21 години, са били настанени в Затворническото общежитие „Полигона”, където се изтърпяват по-леки присъди. Само около час след бягството, единият от тях е бил заловен. Той е открит в близост до „Полигона” в града, съобщават от Окръжната прокуратура в Ловеч. Те добавиха, че е само въпрос на време да бъде арестуван и вторият беглец.
В полицейските дежурства в града са увеличени силите. Изходите от Ловеч са под охрана. Продължават операциите за издирване на втория мъж, уточниха от полицията.




