Начало Новини Японецът Ай Огура спечели състезанието за Голямата награда на Нидерландия в клас...

Японецът Ай Огура спечели състезанието за Голямата награда на Нидерландия в клас Mото 2, испанец триумфира в Мото 3

39

Японецът Ай Огура с „MT Helmets-MSI“ спечели състезанието за Голямата награда на Нидерландия в клас Mото 2, осми кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Огура триумфира на пистата в Асен с време 35:27.293 минути и записа втората си победа за сезона. Той изпревари с 0.571 Фермин Алдегер (Испания) със „SpeedUp Racing“, а трети е Серхио Гарсия (Испания) с „MT Helmets-MSI“ на 4.252 секунди.

Серхио Гарсия остава лидер в класирането при пилотите в клас Мото 2 със 138 точки. Втори е Ай Огура със 124, а третата позиция заема американецът Джо Робъртс (OnlyFans American Racing Team) със 115 точки.

В клас Мото 3 шампион стана Иван Ортола (Испания) с „MT Helmets – MSI“ с време 33:45.971 минути. За него това е първи успех за сезона и трети в кариерата.

Втори завърши Колин Фейер (Нидерландия, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) на 0.012, а трети е Давид Муньос (BOE Motorsports) с изоставане от 2.197 секунди.

Лидерът в генералното класиране при пилотите в клас Мото 3 Давид Алонсо (Колумбия) от Аспар Рейсинг Тийм се нареди пети, но остана начело в подреждането след осмия кръг за сезона със 154 точки. Втори е Фейер със 115, следван от Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3), който има 111 точки.

Деветият кръг от шампионата предстои в Германия между 5 и 7 юли.