Начало Спорт Швейцария детронира Италия на осминафиналите на европейското първенство по футбол

84
Швейцария детронира Италия
Снимка: БТА

Швейцария успешно детронира Италия на осминафиналите на европейското първенство по футбол с резултат 2:0 в полза на швейцарците на „Олимпиащадион“ в Берлин, предаде БТА.

Италианският селекционер Лучано Спалети направи шест смени в отбора си спрямо предишния мач, докато Мурат Якин направи само една. Швейцарците бяха по-опасни в атака през цялото време на срещата и стрелеха победните голове.

Швейцарците вкараха първия гол в 37-ата минута, когато Ремо Фройлер успя да преодолее защитата на италианците и порази вратаря Джанлуиджи Донарума. Вторият гол бе дело на Рубен Варгас само по-малко от минута след началото на второто полувреме.

Италия пропусна възможност за гол в 53-ата минута, когато Фабиан Шер уцели гредата, след което швейцарците успяха да запазят преднината си и да спечелят мача с 2:0.

След тази победа, Швейцария чака опонента си за четвъртфиналите, който ще бъде определен след двубоя между Англия и Словакия в неделя.