Начало Свят Центърът за сценични изкуства „Кенеди“ беше преименуван на „Тръмп-Кенеди“

Центърът за сценични изкуства „Кенеди“ беше преименуван на „Тръмп-Кенеди“

29
Центърът за сценични изкуства

Днес екипът на Мемориалния център за сценични изкуства „Джон Ф. Кенеди“ официално добави името на Доналд Тръмп, президент на САЩ, в заглавието на институцията, която вече се нарича „Тръмп-Кенеди“. Това решение беше взето от управителния съвет, според информация на Ройтерс и Асошиейтед прес.

Гласуването за промяна на името, проведено вчера от управителния съвет, в който преобладават поддръжници на Тръмп, вече е отразено в уебсайта на центъра.

Демократичната партия осъди тази стъпка, класифицирайки я като незаконна и подчертавайки, че тя осквернява паметта на бившия президент, убит през 1963 година.

Семейство Кенеди също изрази своето недоволство от новото наименование на културната институция.

От началото на втория си мандат през януари, Тръмп е предприел важни стъпки за укрепване на позицията си, включително разрушаването на източното крило на Белия дом, за да изгради бална зала с площ от 8361 квадратни метра и преработване на верандата в областта на розариума.