Начало Спорт Футболната асоциация на Англия няма да наказва собственика на Манчестър Юнайтед сър...

Футболната асоциация на Англия няма да наказва собственика на Манчестър Юнайтед сър Джим Ратклиф

34
Футболната асоциация на Англия няма да наказва собственика на Манчестър Юнайтед сър Джим Ратклиф

Английската футболна асоциация обяви, че няма да налага наказания на собственика на Манчестър Юнайтед, сър Джим Ратклиф, за неговите коментари, които предизвикаха значителен обществен протест в страната. Вместо това, те ще му напомнят за „неговите отговорности в рамките на английския футбол“.

Ратклиф, който получи критики от многобройни политици и известни личности, включително от премиера на Великобритания Киър Стармър, каза в интервю, че местната икономика не може да напредне с нарастващия брой имигранти, които разчитат на социални помощи.

Той изрече: „Великобритания е колонизирана“, говорейки пред Скай Нюз.

След неговите коментари, британският бизнесмен стана обект на критики и от фанатите на Манчестър Юнайтед, които посочиха, че почти всички играчи в тима са чуждестранни, а самият той не плаща данъци в страната, тъй като е избрал да живее в Монако.