Начало Спорт Франция постигна труден успех над Австрия в първия си мач на Евро...

Франция постигна труден успех над Австрия в първия си мач на Евро 2024

64
Франция постигна труден успех над Австрия
Снимка: БТА

Франция спечели срещата срещу Австрия с резултат 1:0 в мач от група „D“ на Европейското първенство по футбол. Единственото попадение в мача падна в 38-ата минута, когато Максимилиан Вьобер си отбеляза автогол, предаде БТА.

Тази победа бе 100-та за Дидие Дешан като треньор на френския национален отбор. Така той е отговорен за 22% от всички победи на Франция в историята. Дешан поема отбора през юли 2012 година и под негово ръководство Франция стана световен шампион и вицешампион, спечели сребро на Евро 2016 и Лигата на нациите.

В друг мач от групата Нидерландия победи Полша с 2:1.

В началото на срещата френците извършваха натиск, но играта беше нервна и без интересни моменти пред вратата.

Първата добра възможност за гол бе пред Килиан Мбапе, чийто удар беше застигнат от Патрик Пенц в 35-ата минута.

След това в 38-ата минута французите успяха да открият път към вратата. Мбапе центрира от външната линия и Вьобер неволно направи автогол.

След един инцидент на терена, Гризман бе наранен, но получи бързо помощ и продължи с играта.

Във втората половина Мбапе имаше възможност за втори гол, но не успя да реализира шанса си.

Австрийците имаха претенции за дузпа, но съдията не свири.

В края на срещата Мбапе бе заменен след удар в лицето.

След двубоя се изиграха и други мачове, които завършват първия кръг. Очакват се още много интересни мачове в следващите дни.