Списание „Стълбата“ ще чества своята първа година с тържество в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, обявиха от екипа на изданието.
Събитието е насрочено за 16 декември от 20:00 часа в аудитория 65 на университета. По време на вечерта ще бъде представено юбилейното издание на списанието, което събира основните текстове и интервюта от изминалата година. В него ще намерите материали и разговори с Мадлен Алгафари, Тенко Николов, Диана Алексиева и Весела Бабинова, а сред авторите изпъкват Николай Петков, Диана Маркова, Изабела Шопова и Милла Иванова. В юбилейното издание са включени и разговори с важни фигури в съвременната култура и обществен живот, като „Молец“, Китодар Тодоров, Юрий Вълковски и Десислава Бинева, уточниха организаторите.
В програмата на събитието е предвидена дискусия на темата „Медиите и свободата на изразяване“, в която ще участват Надя Брайт, Александър Иванов и Иван Шишиев, известен с проекта „Етюдите на София“. Модератор на панела ще бъде Благой Цицелков, дългогодишен журналист и автор в „Стълбата“, посочиха организаторите.
Гостите ще имат възможност да се срещнат и разговарят с редакционния екип и авторите на списанието. Главният редактор Леонард Георгиев, заместник-главният редактор Михаил Ангелов и отговорната редакторка Кремена Димитрова ще говорят за концепцията на изданието и ще направят обзор на изминалата година, ще отговорят на въпроси и ще разкажат за бъдещите планове на списанието.
Входът е безплатен, но е необходимо предварително записване заради ограничените места, уточниха организаторите.




