Начало Новини Симеон Петров реализира попадение при поражение Шльонск Вроцлав в шампионата на Полша

24

Симеон Петров се разписа при загубата на Шльонск Вроцлав с 2:4 след обрат пред собствена публика срещу Краковия Краков в мач от 11-ия кръг в шампионата на Полша. Българският защитник беше точен още във втората минута разписвайки се с глава след центриране от фаул на Пьотър Шварц.

Това е трети гол за Петров във всички турнири през настоящата кампания, а само шест минути след това Томазо Гуерчо направи резултата 2:0 за домакините.

Бенямин Калман върна един гол от дузпа в 21-ата минута, давайки начало на обрата.

След почивката Якуб Югас, Марк ван Бюрен и попадение от дузпа на Айдин Хашич осигуриха успеха в полза на Краковия.

Симеон Петров игра 90 минути, а българският му съотборник Алекс Петков започна като титуляр, но беше заменен от Серафин Чота в 46-ата минута. Петков получи жълт картон преди почивката.

Третият българин в състава на Шльонск Силвестър Джаспър направи официален дебют, влизайки като резерва в 62-ата минута.

Отборът от Вроцлав заема 18-то място в класирането със само 4 спечелени точки.