Проф. Евгени Станимиров, ректор на Икономическия университет във Варна, представи тази вечер в Русе новата си книга „Бизнес в бързата лента“. В тази, както и предходните си книги, проф. Станимиров е събрал много личен опит и преживявания, заяви преди началото на представянето в зала „Европа“ на Доходното здание в крайдунавския град почетният ректор и председател на Общото събрание на Русенския университет „Ангел Кънчев“ акад. Христо Белоев. „Тази книга ще ви насърчи на действие. Тя не е написана за икономисти, а за всички хора, които искат да са успешни“, отбеляза зам.-кметът на Русе по „Образование и култура“ Енчо Енчев.
„Икономиката е основа за развитие на бизнеса. Тези ценни съвети в книгата обаче са полезни за цялото обществото, защото икономическите процеси са изключително динамични и е важно да сме икономически грамотни“, каза областният управител на Русе Драгомир Драганов, който добави, че е възпитаник на Икономическия университет във Варна.
Самият проф. Станимиров влезе в диалог с публиката, след който отчете, че младите хора търсят предимно щастие и успех. Той добави, че успехът и щастието не са едно и също, макар и понякога да имат допирни точки. Той обясни, че поради тази причина е включил в книгата си и интервюта, които е взел от хора, постигнали успех на различни „писти“.
Авторът коментира, че книгата не е за бързи пари, а за начин на мислене по отношение на това как да успяваме да бъдем щастливи, включени са и съвети. Той добави, че една магистрала има нормална, аварийна и бърза лента и попита възможно ли е винаги да се движим в бързата лента. Проф. Станимиров отговори, че това не е възможно и добави, че понякога е необходимо да се забавим, да презаредим и пак да се насочим към бързата лента. Всичко се подчинява на законите на Вселената. Излизането от зоната за комфорт, задобряването, предизвикването на себе се, ни прави по-подготвени за следващия ден, коментира още авторът.
„Бизнесът има нужда от разбиране на стъпките, а не от конкретни стъпки. Всеки трябва да дефинира своите собствени мечти, цели и стъпките за постигането им“, каза още проф. Станимиров.
Той добави, че тази книга се опитва да ни покаже, защо сме там, където сме, но за целта е необходимо да се мисли и то критично. „Само пет неща зависят от нас – какво мислим, какво чувстваме в резултат от това, което мислим, как комуникираме вследствие на мислите и чувствата си, как действаме и как реагираме на получените резултати след нашите действия или бездействия, обратна връзка“, каза още проф. Станимиров.