Скоро ще бъде извършена проверка, която ще прецени дали има наличие на изтичане на газ. Това бе заявено пред медиите от градския прокурор на София Илиана Кирилова относно разрушената къща в Банкя, която бе разрушена след взрив. Тя подчерта, че прокуратурата има нужда от специализирана помощ, за да направи окончателно заключение.
Според градския прокурор, отломките от къщата, разрушена от взрива, се местят с цел намиране на човешки останки.
Взривът е бил много силен. Първият приоритет беше да се потушава незабавно пожарът и ако е възможно, да се предостави първа помощ на пострадалите, добави тя, цитирайки информация от съседите.
Още не е намерен вторият човек в разрушената къща в Банкя, сподели на 26 януари старши комисар Веселин Гетов, който ръководи Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
На 24 януари в Банкя се случи взрив на газопровод, който причини сериозни щети на къща, както и на съседните имоти. На мястото на инцидента беше открито изгоряло тяло, което първоначално се мислеше, че е на жена.
Градският прокурор Илиана Кирилова коментира случая по време на събитието си днес в дискусия в Народното събрание, посветена на безопасността на движението.