Начало Култура Празник в Аязмото за малки и големи ще се състои на Гергьовден

Празник в Аязмото за малки и големи ще се състои на Гергьовден

24
Празник в Аязмото за малки и големи ще се състои на Гергьовден

На 6 май, по време на Гергьовден, ще се проведе открито на събитие в известния парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото) в Стара Загора. Тази информация е достъпна в програмата с предстоящите мероприятия на сайта на местната власт.

По време на мероприятието ще има разнообразие от спортни активности, включително йога и арт йога за деца, а също и открити тренировки за възрастни, организирани от Спортен клуб „Здраве и активно дълголетие“ и клуб по спортна гимнастика.

Посетителите ще имат възможност да се насладят на музикална програма, в която ще участват мажоретният състав и танцовата формация на Основно училище „Кирил Христов“, представителният ансамбъл „Нашенци“, както и фолклорните танцови школи „Броеничка“ и „Орисия“, ансамбъл „Загорче“, детско-юношеската школа „Жарава“ и други, съобщават организаторите.

Най-малките участници ще могат да се включат в различни творчески ателиета, където ще научат как да изработват пеперуди от вълна и цветя от рециклирани материали.

Предвиден е и арт пленер за художниците, малки и големи.

Събитието се организира от Община Стара Загора, Народните читалища „Св. Климент Охридски 1858“, „Родина 1860“, „Христо Танев 2020“, Градската художествена галерия и Центъра за подкрепа на личностното развитие.

Важно е да се спомене, че празникът първоначално е бил планиран за 12 април, но е отменен поради неблагоприятни метеорологични условия.

БТА напомня, че през 2025 г. ще отбележим 130 години от залесяването на първите фиданки в парка в Стара Загора. В чест на този юбилей, кипарис, кедър и алепски бор бяха засадени от ученици на входа на Аязмото, а във фоайето на Културен център „Стара Загора“ бе открита фотоекспозиция, която разказва историята на парк „Митрополит Методий Кусев“.