Начало Водещи „Политико“: Тръмп критикува корица на сп. „Тайм“ и я обяви за „най-лошата...

„Политико“: Тръмп критикува корица на сп. „Тайм“ и я обяви за „най-лошата снимка за всички времена“

64
Тръмп критикува корицата на списание "Тайм"

Списание „Тайм“ нарича мирното споразумение, постигнато в Близкия изток „триумф“ на Доналд Тръмп, но президентът на САЩ е раздразнен от снимка на корицата, която, според него, не го представя в добра светлина.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп нападна списание „Тайм“, наричайки корицата, придружаваща статия за мирното му споразумение в Близкия изток, „най-лошата за всички времена“.

Списание „Тайм“ написа относително добра статия за мен, но снимката е най-лошата за всички времена“, написа Тръмп в Truth Social във вторник сутринта.

„Те заличиха косата ми и сложиха нещо плаващо над главата ми, което изглежда като корона, но изключително малка. Наистина странно!“

Тръмп добави, че изображението е „супер лоша снимка, която заслужава критика.“

Корицата на списание „Тайм“, публикувана в понеделник със заглавие „Неговият триумф“, показва Тръмп, заснет отдолу, гледащ нагоре, сякаш осветен от ярка слънчева светлина.

Бройът отбелязва първата фаза на мирно споразумение между Израел и Хамас, довела до освобождаването на всички израелски заложници в Газа и на около 2 000 палестински затворници от Израел, наричайки го „ключово постижение на втория мандат на Тръмп“ и „стратегическа повратна точка“ за Близкия изток.

Коментарите на Тръмп дойдоха няколко часа след посещенията му в Тел Авив, Йерусалим и Шарм ел-Шейх, където той наблюдава подписването на мирното споразумение за Газа — план, който лично е подкрепял, и който официално сложи край на двугодишния конфликт след атаката на Хамас на 7 октомври 2023 г.

Тръмп, който е както критикуван, така и хвален за подхода си към дипломацията в Близкия изток, има дълга и сложна история със списание „Тайм“. Изданието често го е поставяло на корицата си, понякога непохвално, но също така го е удостоявало два пъти с титлата „Личност на годината“.

Източник: „Политико“

Още международни новини – четете тук